فروشگاه اینترنتی خرید لباس و پوشاک دیجی‌استایل

gallery

آموزش تصویری سه مدل گره کراوات + ویدیو

۱۴۴+

مدل گره کراوات و یاد گرفتن آن یکی از دغدغه‌های مردان جوان است؛ جلوی آینه می ایستند و مدام با گره کراواتشان کلنجار می‌روند تا شکلی را که می‌خواهند به وجود بیاورند. اما کار آن قدرها هم که فکر می‌کنید، دشوار نیست، تنها به کمی دقت و حوصله نیاز دارد.

انواع مدل گره کراوات

انواع و مدل‌های زیادی از گره کراوات وجود دارد؛ گره‌های دشوار، آسان و  کلاسیک. هر کدام از آن‌ها پیشینه و تاریخی دارد و برای موقعیتی خاص مناسب است. دانستن نحوه‌ی گره زدن کراوات به شیوه‌های متنوع می‌تواند تفاوت محسوسی در تیپ و استایل شما به وجود آورد. برای این که با مدل های مختلف گره کراوات آشنا شوید، با مقالات ما در این زمینه همراه باشید.

از بین انواع مختلف گره کراوات، سه مدل گره است که هر مردی باید آن‌ها را بلد باشد. این سه مدل گره کراوات برای بیشتر کراوات‌ها و تیپ‌ها مناسب است و اگر هر سه را بلد باشید می‌توانید با یک گره ساده تیپتان را تغییر دهید.

آموزش انواع گره کراوات

انتخاب مدل درست گره کراوات

همه‌ی انواع گره کراوات یکسان درست نشده‌اند، شکل و اندازه‌ی گره‌ها بسیار متفاوت است. اینکه از چه گره‌ای استفاده می‌کنید تا حدودی به مدل کراوات شما بستگی دارد. یک کراوات پهن به گره کراوات کوچکتری نیاز دارد و  بالعکس. از سوی دیگر هر کدام از انواع مدل گره کراوات شخصیتی منحصر به فرد دارد که در استایل و تیپ شما بازتاب پیدا می‌کند.

مشاهده انواع کراوات مردانه

مشاهده انواع کراوات مردانه

آموزش گره زدن کراوات

جلوی آینه بایستید و این سه مدل گره کراوات اولیه را امتحان کنید، کمی با کراوات‌ها سرگرم شوید و راز انواع گره کراوات و زیبایی آن را پیدا کنید. برای آنکه تفاوت را در انواع گره کراوات لمس کنید، آن‌ها را روی یک کراوات یکسان امتحان کنید و از هر کدام از گره‌ها عکس بگیرید و سپس عکس‌ها را با هم مقایسه کنید.

آموزش روش گره زدن کراوات

مدل گره کراوات Four-In-Hand

این مدل گره کراوات نامش را از کلوپی در قرن 19 میلادی که متعلق به مردان سطح بالای جامعه بود، گرفته است. گره Four-In-Hand به دلیل سادگی و کاربرد بالایش بسیار پرطرفدار است. این مدل کراوات ظاهری بلند و باریک، مخروطی شکل و کمی نامتقارن دارد و استفاده از آن بسیار ساده است. پس اگر قرار است تنها یک مدل گره کراوات را یاد بگیرید، آن مدل باید Four-In-Hand باشد.

 1. بخش فعال در گره زدن کراوات همیشه بخش پهن‌تر است، آن را سمت راست بدن خودتان قرار دهید به طوری که پایین بخش باریک کراوات نزدیک به ناف قرار گیرد.
 2. بخش پهن کراوات را روی طرف باریک کراوات به سمت چپ قرار دهید.
 3. طرف پهن کراوات را از زیر سمت باریک به سمت راست بچرخانید.
 4. آن را روی بخش باریک قرار داده و این بار به سمت چپ بچرخانید.
 5. بخش پهن کراوات را از حلقه‌ای دور گردن به سمت بالا عبور دهید.
 6. آن را از حلقه‌ای که درست کرده‌اید عبور دهید.
 7. برای سفت کردن کراوات بخش پهن آن را به سمت پایین بکشید و سپس بخش باریک را با دست نگه داشته و گره را به سمت یقه، بالا ببرید. کراوات را روی یقه مرتب کنید.

انواع گره کراوات

مدل گره کراوات Half-Windsor

این مدل گره کراوات یکی از کارآمدترین مدل‌ها است. اندازه‌ی آن تقریبا سه چهارم اندازه‌ی گره کراوات مدل Windsor است. این گره کراوات اندازه‌ای متوسط دارد و اگر به درستی به کار برود، پس از گره زدن ، یک گودی عمیق در بخش جلوی کراوات به وجود می‌آورد.

 1. بخش پهن کراوات را سمت راست قرار داده و بخش باریک را سمت چپ بگذارید. نوک کراوات در سمت باریک آن، باید نزدیک به ناف باشد.
 2. بخش پهن را روی بخش باریک قرار دهید.
 3. آن را از زیر طرف باریک رد کرده و به سمت راست ببرید.
 4. آن را به سمت حلقه‌ی کراوات و مرکز بالا ببرید.
 5. بخش پهن را از حلقه‌ی کراوات رد کرده و به سمت چپ بکشید.
 6. آن را به سمت جلو چرخانده و به سمت راست ببرید.
 7. بخش پهن را از زیر حلقه‌ی گردن به سمت بالا رد کنید.
 8. آن را از حلقه‌ای که در کراوات ایجاد کرده‌اید، عبور دهید.
 9. گره کراوات را با کشیدن بخش پهن آن به سمت پایین سفت کنید. بخش باریک کراوات را که در زیر قرار گرفته با دست نگه داشته و گره را به سمت یقه، بالا ببرید.  کراوات را روی یقه‌ی پیراهن مرتب کنید.

گره زدن کراوات به روش ساده

مدل گره کراوات Windsor

اگرچه دوک “ویندزر” هرگز خودش از این مدل گره کراوات استفاده نکرد، اما او اولین کسی بود که گره‌ی پهن و مثلثی را برای کراوات به کار برد. در واقع دوک “ویندزر” نوعی گره کراوات را با تغییر مدل گره Four-in-Hand به وجود آورد که مورد استقبال قرار گرفت. گره Windsor با اقتباس از مدل گره کراوات دوک ویندزر به وجود آمد.

این مدل گره انواع مختلفی دارد که همگی با یک نام شناخته می‌شوند. گره کراوات Windsor ، یک گره‌ی مثلثی شکل و متقارن است که برای پیراهن‌هایی با مدل یقه‌ی باز و پهن کاربرد دارد.

 1. با قرار دادن سمت پهن کراوات در بخش راست بدن شروع کرده و نوک سمت باریک کراوات را نزدیک به ناف قرار دهید.
 2. بخش پهن را روی بخش باریک به سمت چپ قرار دهید.
 3. آن را از زیر حلقه‌ی گردن به سمت بالا عبور دهید.
 4. بخش پهن را به سمت چپ، پایین بکشید.
 5. آن را از پشت بخش باریک به سمت راست عبور دهید.
 6. بخش پهن را به سمت حلقه‌ی گردن در جهت وسط بالا ببرید.
 7. آن را از حلقه‌ی گردن به سمت راست عبور دهید.
 8. از روی گره کراوات، آن را به سمت چپ ببرید.
 9. آن را از زیر حلقه‌ی گردن کراوات به سمت بالا عبور دهید.
 10. بخش پهن را از حلقه‌ای که در گره کراوات به وجود آورده‌اید، بگذرانید.
 11. برای سفت کردن گره، بخش پهن را به سمت پایین بکشید  و بعد از آن بخش باریک کراوات را با دست نگه داشته و گره را به سمت یقه‌‌ی پیراهن بالا ببرید. کراوات را روی گردنتان مرتب کنید.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.