فروشگاه اینترنتی خرید لباس و پوشاک دیجی‌استایل

gallery
درباره حجاب در فروشگاه اینترنتی دیجی استایل

درباره حجاب و راهی که D&G آغاز کرد

۴+

درباره حجاب و رعایت آن در طراحی‌های مختلف در کشورهای اسلامی شاید تا کنون زیاد شنیده باشید اما شاید ندانید که معروف‌ترین طراحان مد و لباس نیز به تازگی به جنبشی پیوسته‌اند که هدف اصلی آن طراحی مدل لباس زنانه ای است که نه تنها برای زنان مسلمان کارآمد باشد بلکه با سلیقه اکثر زنان فارغ از دین در هر جای جهان مطابق باشد.

دولچه گابانا یکی از معروف ترین طراحان لباس های لوکس و خاص است که آنچه وارد دنیای مد می‌کند سال‌ها است به عنوان تعیین‌کننده مسیر و مد و فشن و الهام‌بخش سایر طراحان شناخته می‌شود. حالا D&G معروف تصمیم گرفته با زنانی که می‌خواهند پوشش اسلامی را به عنوان بخشی از هویت خود انتخاب کنند، همراه شوند.

زرق و برق طراحی‌های ویژه و گاه عجیب دولچه گابانا همواره نشانه اصلی طراحی‌های آن بوده است، اما به نظر می رسد D&G تصمیم گرفته برای ورود به دنیای زنان مسلمان به جنبش سادگی که از سوی طراحان مسلمان راه اندازی شده، بپیوندد.

طراحی‌های D&G و همه چیز درباره حجاب در یک مدل لباس زنانه جدید

زن با حجاب در فروشگاه اینترنتی دیجی استایل

 

رعایت سادگی بیشتر در طراحی‌ها از ویژگی‌های اصلی “خط حجاب” دولچه گابانا است که در سال 2016 پا به عرصه مد گذاشت. در کلکسیون حجاب دولچه گابانا برای پاسخگویی به نیازهای روزانه یک زن مسلمان، از لباس‌های ساده گرفته تا شال و روسری و عبا با طرح‌های ویژه و چشم‌گیر دیده می‌شود.

طراحان دولچه گابانا برای راه‌اندازی این خط تولید بیش از همه پوشش زنان مسلمان در خاورمیانه را الگوی کار خود قرار دادند. لباس‌هایی که در این کلکسیون دیده می‌شود نه تنها سادگی پوشش یک زن مسلمان را دارد بلکه دارای طرح های رنگی شاد است. خط حجاب شامل جواهرات و زیورآلات متنوع، لباس‌های مشکی شیک، شال و روسری های گلدار و طرح‌دار و عینک‌های بزرگ و کیف‌های رنگی می‌شود.

مشاهده تمام شال و روسری‌ها

مشاهده تمام شال و روسری‌ها

دولچه گابانا اگرچه یکی از معروف ترین طراحانی است که قدم در مسیر طراحی لباس‌های شیک برای زنان مسلمان گذاشته اما در این راه تنها نیست. تولیدکنندگان و طراحان بسیاری با نگاه به نیازهای روز یک زن خوش پوش مسلمان در مجموعه اکسسوری‌های خود درباره حجاب و نیازهای روزمره زنان مسلمان هم جایگاه ویژه‌ای قائل شدند و تلاش کردند به بخش بزرگ و البته رو به رشدی از جامعه که شامل زنان مسلمان یا حتی زنان غیر مسلمانی می‌شود که علاقه‌مند به سادگی‌اند، نزدیک‌تر شوند.

ایجاد خط تولید اختصاصی برای زنان مسلمان در بین طراحان و تولیدکنندگان معروف و لوکس به صحنه‌های نمایش‌های مد وارد شد و در هفته‌های مختلف مد این بار تلاش شد مدل‌ها با لباس‌های ساده‌تر و پوشیده تری‌نمایش داده شوند تا آن جا که یک نمایش اختصاصی لباس های کاملا اسلامی هم از سوی یک طراح مسلمان در هفته مد نیویورک برگزار شدو مدل‌ها با لباس‌های کاملا پوشیده و در واقع لباس اسلامی روی سن آمدند، این اولین نمایش مد بود که در آن تمام مدل‌های لباس زنانه و زنان مدل به صورت اسلامی و کاملا پوشیده روی سن یکی از مهمترین اتفاقات دنیای مد می‌آمدند. پیش از این البته اتفاق افتاده بود که یک برند چند لباس پوشیده طراحی کند یا مدلی با پوشش اسلامی روی سن بیاید اما هیچ گاه این اتفاق به صورت کامل برای یک نمایش نمی‌افتاد.

دولچه گابانا، در طراحی خط حجاب خود بیش از هر چیز از پیراهن‌های بلند با رنگ مشکی و بژ به همراه اکسسوری یا شال و روسری های ساده یا خال خالی یا گلدار استفاده کرد تا بتواند رنگ روح لباس‌های ساده و در عین حال شیک را به خوبی به نمایش بگذارد و البته به زنان مسلمان گزینه‌های بیشتری برای انتخاب لباس بدهد.

آنچه امسال در بین طراحان مشهور مد، شکل گرفت توجه بیشتر به نیازهای زنان مسلمان و تغییر کلیشه های غلط درمورد پوشش اسلامی بود. این موج اسلامی در دنیای مد باعث می شود، نگاه نسبت به زنان مسلمان تغییر کرده و در کشورهای غیراسلامی این زنان با اعتماد به نفس و راحتی بیشتر به حجابی که بخشی از هویت آن ها است تکیه کنند.

دیجی استایل برای نیازهای اساسی زنان ایرانی لباس‌هایی را مطابق با موازین پوشش ایرانی- اسلامی در مجموعه‌های مختلف به نمایش بگذارد تا راه را برای یک خرید دلچسب در کوتاه‌ترین زمان هموار کند، در این بین شما می‌توانید مجموعه‌های چادر یا مانتو دیجی استایل با طراحی‌های زیبا را دیده و انتخاب کنید.

مشاهده تمام مانتوها

مشاهده تمام مانتوها

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.