فروشگاه اینترنتی خرید لباس و پوشاک دیجی‌استایل

gallery
همه چیز درباره میکروبلدینگ ابرو

همه چیز درباره‌ی میکروبلیدینگ ابرو (و مقایسه‎‌ی آن با دیگر روش‌های ترمیمی)

زیبایی ابروها یکی از اصلی‌ترین رکن‌های جذابیت صورت است و در سال‌های اخیر روش‌های زیادی برای ترمیم و اصلاح فرم ابروها ارائه شده است. میکروبلیدینگ یا هاشور ابرو یکی از ترندترین روش‌های ترمیم و زیبایی ابرو است که در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

در این روش که یک تکنیک نیمه‌دائمی برای آرایش ابروها محسوب می‌شود، از طریق قلمی که متشکل از چندین تیغه است، خطوط نازک و باریکی شبیه به تار موهای طبیعی ابرو، با استفاده از رنگدانه‌ها در نواحی خالی ابروها ایجاد می‌شود و در نهایت ابروهایتان پرپشت‌تر، زیباتر و متقارن‌تر دیده می‌شوند. بنابراین اگر از پر کردن ابروهایتان خسته شده‌اید، یا ابروهایی نامتقارن دارید و مجبورید هر روز بخشی از وقتتان را صرف آرایش ابروهایتان کنید، روش میکروبلدینگ ابرو برایتان مناسب خواهد بود.

در این مطلب ضمن بررسی مزایا و معایب تکنیک میکروبلیدینگ به مقایسه‌ی این روش با سایر تکنیک‌های ترمیم ابرو خواهیم پرداخت تا بتوانید با توجه به فرم و نوع ابرو و همچنین سلیقه‌ی شخصی و سبک مورد‌علاقه‌تان بهترین روش را برای زیباتر شدن ابروهایتان انتخاب کنید. با ما در مجله‌ی دیجی‌استایل همراه باشید.

میکروبلیدینگ ابرو چیست؟

میکروبلیدینگ یک روش زیبایی نیمه‌دائمی برای پر کردن و تغییر شکل ابروهای شما است. در این روش از تیغه‌های دستی متشکل از ۱۰ تا ۱۲ سوزن برای ایجاد برش‌های ریز در پوست استفاده می‌شود که رنگدانه‌ها در این برش‌های ریز رسوب می‌کنند. شکل تیغه‌ها به شکلی طراحی شده که جلوه‌ای طبیعی و واقعی به خطوط کشیده شده بدهد، درست مانند موهای واقعی ابرو.

میکروبلیدینگ ابرو

روش میکروبلیدینگ که با نام هاشور ابرو هم نامیده می‌شود، برای افرادی که ابروهای نازکی دارند، داخل ابروهایشان ریخته و یا ابروهایی نامتقارن دارند بسیار مناسب است.

در جلسه‌ی اول میکرونیدلینگ فرم و رنگ ابروی درخواستی‌تان را به تکسنین میکرونیدلینگ می‌گویید و تکنسین با توجه به فرم چهره و ابروهایتان شکل ابروی مورد نظر را با استفاده از نخ رنگی، مداد و خط‌کش روی صورتتان طراحی می‌کند و سپس با استفاده ازابزارهای مخصوص، کار میکروبلدینگ ابروهای شما آغاز می‌شود.

جلسه‌ی اول ممکن است بین یک تا دو ساعت طول بکشد و حدودا چهار تا شش هفته پس از جلسه‌ی اول میکروبلدینگ، زمانی که پوست بهبود می‌یابد نیاز به یک جلسه‌ی ترمیمی خواهید داشت تا نتیجه‌ی مورد نظرتان حاصل شود.

طراحی ابرو در میکروبلدینگ

اثرات میکروبلیدینگ آنی است. ممکن است بلافاصله کمی قرمزی و حساسیت را در ناحیه‌ی ابروهایتان تجربه کنید، اما می‌توانید نتایج را فوراً مشاهده کنید. ممکن است در ابتدا ابروهایتان کمی تیره به نظر برسند، اما با بهبود پوست و ته نشین‌شدن رنگدانه، ابروهای شما طبیعی‌تر به نظر می‌رسند.

جلسه‌ی دوم ترمیمی بعد از بهبود ابروها ضروری است چرا که تکنسین میکروبلدینگ این امکان را خواهد داشت که قسمت‌های از دست‌رفته یا مناطقی را که رنگدانه در آن جا نیفتاده است را پر کند و شکل کلی ابرو‌ها را بررسی و اصلاح کند.

میکروبلدینگ قبل و بعد

مقایسه‌ی میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ ابرو

میکروپیگمنتیشن ابرو و میکروبلیدینگ هر دو جزو روش‌های هاشور ابرو طبقه‌بندی می‌شوند. با این حال در روش میکروپیگمنتیشن به جای ابزار چند تیغه از یک تیغه برای ایجاد برش‌های ریز در ابرو استفاده می‌شود و رنگدانه‌ها در زیر برش‌های تیغه‌ی ریز قرار می‌گیرند تا ظاهری شبیه موهای طبیعی به خطوط ابرو بدهند. این نوع هاشور ابرو برای افرادی مناسب است که به طور طبیعی ابروهای پرتر یا پرپشت‌تری دارند اما بخشی از ابروهایشان به شکل نقطه‌ای خالی شده یا می‌خواهند ابرویشان کمی تغییر شکل دهد. تیغه‌ی تکی در ابزار میکروپیگمنتیشن به تکنسین اجازه می‌دهد تا دقت بیشتری در رسم خطوط روی ابرو داشته باشد.

میکروپیکمنتیشن ابرو

در میکروبلیدینگ، رنگ بصورت خط به خط، شبیه به تار موهای ابرو و هم‌جهت با آن ولی به شکل ریز و درشت کشیده می‌شود، از این جهت نسبت به میکروپیگمنتیشن، جلوه‌ی طبیعی‌تری به ابروها می‌بخشد. از طرفی عمق برش‌ها در میکروپیگمنتیشن بیشتر است و ماندگاری طولانی‌تری خواهد داشت.

میکروبلیدینگ نسبت به میکروپیگمنتیشن در زمان کوتاه‌تری بهبود می‌یابد به علاوه‌ی این که هزینه‌ی کم‌تر و دوام کوتاه‌تری هم دارد. به همین علت میکروبلیدینگ به‌عنوان روشی کمتر تهاجمی برای ایجاد طراحی طبیعی ابروها به شمار می‌رود.

مقایسه‌ی تاتوی ابرو و میکروبلیدینگ ابرو

تاتوی ابرو

تاتوی ابرو بسیار شبیه تاتوی معمولی است چرا که جوهر با استفاده از اسلحه یا قلم، با ارتعاش زیاد در پوست قرار می‌گیرد تا با سوزن به پوست نفوذ کند. استفاده از جوهر به جای رنگدانه مهمترین تفاوت بین تاتو و میکروبلیدینگ است. جوهر برای همیشه باقی می‌ماند، در حالی که رنگدانه‌ها با گذشت زمان محو می‌شوند.

در حال حاضر تاتوی ابرو به دلیل رواج روش‌های دیگر مانند هاشور ابرو کمتر محبوب است. ابروهای تاتو‌ شده ظاهرشان بسیار مصنوعی‌تر از ابروهای هاشور شده است و همچنین اغلب به مرور زمان، رنگ‌شان تغییر می‌کند و به قرمزی می‌زنند.

با این حال برخی خانم‌های مسن که دچار ریختگی ابرو شده‌اند و یا کسانی که ابروهایشان بسیار کم پشت و نازک است اغلب از روش تاتو برای اصلاح شکل ابروهایشان استفاده می‌کنند. به هر حال اگر می‌خواهید ابروهایتان حالت طبیعی داشته باشد به دلیل شکل غیرطبیعی ابرو‌ها در تاتو، به سراغ این روش نروید و روش‌های دیگری را برای ترمیم ابروهایتان انتخاب کنید.

مقایسه‌ی کاشت ابرو و میکروبلیدینگ ابرو

کاشت ابرو

کاشت ابرو به دو صورت کاشت موی طبیعی و کاشت موی مصنوعی انجام می‌شود. در کاشت موی طبیعی، فولیکول‌های سازنده‌ی مو منتقل می‌شوند ولی در کاشت موی مصنوعی، از تارهای مصنوعی مو استفاده می‌شود. موهای کاشته شده در روش کاشت مصنوعی یا ترمیم مو، رشد نمی‌کنند و زنده نیستند. ولی در کاشت موی طبیعی، موهای کاشته‌شده رشد می‌کنند، حالت می‌گیرند، رنگ می‌شوند و می‌توانید با آن‌ها مثل موهای طبیعی خودتان برخورد کنید.

ماندگاری کاشت ابروی طبیعی به صورت دائمی است و ابروهای کاشته شده بعد از ۶ ماه کاملا شکل ابروهای طبیعی شما می‌شوند. بنابراین کاشت ابرو هم در فرایند انجام تکنیک، هم در ظاهری که به ابروهایتان می‌دهد و هم در هزینه با میکروبلدینگ و دیگر روش‌های هاشور ابرو متفاوت است. اگر ابروهایتان خیلی کم‌پشت است و یا دچار ریختگی شدید ابرو هستید پیشنهاد می‌کنیم با مراجعه به پزشکان متخصص عمل کاشت ابرو را انجام دهید. اما اگر ابروهایتان بیش از حد کم‌پشت نیستند و یا فقط می‌خواهید ابروهای پهن‌تر و پرپشت‌تری داشته باشید با توجه به هزینه و زمان روش میکروبلیدینگ یا میکروپیگمنتیشن برایتان اقتصادی‌تر و بهتر است.

ماندگاری میکروبلدینگ ابرو

ابروهای میکروبلید شده بسته به نوع پوست شما بین یک تا سه سال دوام می آورند، اگر پوست چربی داشته باشید رنگدانه‌های کار شده روی ابروهایتان زودتر محو می‌شوند. برای این که دوام رنگدانه‌ها روی پوستتان بیشتر شود باید مراقبت‌های بعد از میکروبلدینگ را انجام دهید. در روش میکروبلدینگ «فیبروز» جنس رنگدانه‌ها و مواد مصرفی با روش میکروبلدینگ معمولی متفاوت است و معمولا در روش فیبروز دوام رنگدانه‌ها کوتاه‌تر است. به طور کلی برای این که ابروهایتان فرم زیبایشان را از دست ندهند بهتر است با توجه به نوع پوستتان هر ۱۰ تا ۸ ماه یک‌بار هاشور ابروهایتان را ترمیم کنید.

مراقبت های پس از انجام عمل میکروبلدینگ

در چند ساعت اول پس از انجام میکروبلدینگ، ممکن است ابروهایتان کمی شکننده شوند که این اتفاق کاملا طبیعی است. رنگ ابروها در چند روز اول پس از انجام میکروبلدینگ ممکن است بسیار تیره به نظر برسد، اما با جا افتادن رنگدانه‌ها و بهبودی پوست، رنگ ابروها تا ۶۰ درصد روشن می‌شود.

میکروبلیدنگ قبل و بعد

حدود روز سوم یا چهارم، دچار خارش یا پوسته‌پوسته شدن در ابروهایتان می‌شوید. در این حالت از خاراندن یا خراشیدن ابروهایتان اجتناب کنید. همچنین در هفته‌ی اول، باید از تعریق و خیس شدن ابروها جلوگیری کنید. به همین دلیل از انجام هرگونه ورزش یا رفتن به باشگاه و استخر و سونا خودداری کنید و هنگام شستن صورتتان، مواظب باشید آب روی ابرویتان نریزد.

برای از بین بردن هرگونه خون یا ترشح احتمالی، می‌توانید به آرامی یک پنبه را آغشته به کمی سرم نمکی یا آب استریل کنید و دور ابرویتان را با آن تمیز کنید. سعی کنید تا چهار هفته مستقیما در معرض نور خورشید قرار نگیرید و به مدت ده روز از هیچ گونه لایه‌بردار یا لیزر یا محصولات آرایشی استفاده نکنید.

همچنین بهتر است از قرار گرفتن در معرض گرد و غبار و یا رانندگی با پنجره‌های پایین اجتناب کنید، چرا که ذرات معلق در هوا ممکن است باعث عفونت یا سوزش در محل زخم‌های ابروها شوند. پس از چهار هفته، پوست زیر ابروهایتان کاملا بهبود می‌یابد. به خاطر داشته باشید که حتما کرم‌های ترمیم‌کننده‌ای را که برایتان تجویز شده استفاده کنید.

عوارض احتمالی میکروبلیدینگ ابرو

عفونت و واکنش آلرژیک دو عارضه‌ای هستند که ممکن است پس از انجام میکروبلیدینگ برایتان اتفاق بیفتد. برای جلوگیری از خطر عفونت، حتما در انتخاب تکنسین انتخابی و سالن یا کلینیکی که به آن مراجعه می‌کنید دقت کنید تا مطمئن شوید که کلیه‌ی تجهیزات مورد استفاده استریل هستند و ضدعفونی شده‌اند.

اگر پوست حساسی دارید و در مورد واکنش آلرژیک نگران هستید، می‌توانید قبل از انجام عمل میکروبلدینگ، یک تست موضعی برای بررسی حساسیت مواد درخواست کنید. بعد از انجام تست موضعی، حساسیت و قرمزی برای چند ساعت و همچنین مقدار کمی خون‌ریزی طبیعی است اما اگر درد همچنان ادامه داشت، موضع مورد نظر متورم شد یا شروع به چرک کردن کرد، فوراً به پزشک مراجعه کنید.

سخن آخر

اگر قصد دارید ابروهایتان را ترمیم کنید، جنس پوستتان و امکان بروز حساسیت پوستی را حتما در نظر بگیرید. همچنین به خاطر داشته باشید که در روش‌های ترمیم دائمی و نیمه‌دائمی ابرو به سختی امکان این را دارید که فرم ابروهایتان را به شکل اول برگردانید؛ بنابراین در انتخاب فرم نهایی ابروها و روش انتخابی‌تان دقت کنید و علاوه بر آن حتما از کیفیت سالن زیبایی یا کلینیکی که می‌خواهید به آن مراجعه کنید مطمئن شوید تا ضمن دست‌یابی به نتایج دلخواه‌تان، سلامت پوست و ابروهایتان هم تضمین شود.

منابع: thetrendspotter, healthline

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.