فروشگاه اینترنتی خرید لباس و پوشاک دیجی‌استایل

gallery
استایل مینیمال

راهنمای کامل لباس پوشیدن به سبک استایل مینیمال

احتمالا  در مورد هنر مینیمالیستی چیزی شنیده‌اید، اما مد و استایل مینیمالیستی چطور؟ در دید اول ممکن است به نظر برسد که تنها مسئله‌ی مهم در این استایل سادگی پوشش است؛ اما در واقع استایل و مد مینیمال کمی فراتر از لباس‌های ساده است. با رعایت المان‌های مهم در این استایل شما می‌آموزید که چطور در عین سادگی، شیک و امروزی لباس بپوشید.

در این مطلب ابتدا به پیشینه و معرفی استایل مینیمال خواهیم پرداخت و پس از آن درباره‌ی آیتم‌های انتخابی در این استایل و ترکیب آن‌ها توضیحاتی را ارائه می‌دهیم. در ادامه با مجله‌ی دیجی‌استایل همراه باشید.

استایل مینیمال چیست؟

استایل مینیمال چیست؟

در مد مینیمالیستی یک اصل اولیه وجود دارد: «همه چیز را ساده نگه دارید!» اشکال ساده، انتخاب رنگ‌هایی محدود و حتی تعداد کمی لباس در کمد شما؛ سادگی کلید اصلی این سبک است.

استایل مینیمال درواقع یک سبک کلاسیک جهانی و جذاب اما فاقد هر گونه زرق‌و‌برق است. زمانی که به سبک مینیمال لباس می‌پوشید لباس‌هایتان متناسب با اولویت‌هایتان هستند. گستره‌ی دید شما در انتخاب لباس‌هایتان فاقد محدودیت‌های زمانی است و در کمدتان از دهه‌‌های قبل نیز آیتم‌هایی در اختیار دارید، اما هیچ‌کس این مطلب را حدس نمی‌زند. حتی اگر یک تی‌شرت و شلوار جین برتن داشته باشید، از نظر دیگران آراسته و مرتب به نظر می‌رسید. شما نظم را دوست دارید و داشتن یک استایل جمع و جور، هماهنگ و مینیمالیستی در سبک زندگی‌تان ارزشمند است. دو واژه‌ی کلیدی در استایل مینیمال وجود دارد:«مرتب و چشمگیر»

پیشینه‌ی استایل مینیمال

پس از چندین دهه فراز و فرود در صنعت مد، در دهه‌ی نود میلادی، مفاهیم جدیدی از زیبایی شناسی در صنعت مد وارد شد؛ مفاهیمی که بر خطوط و برش‌های ساده و متناسب و طرح‌های متوازن متمرکز شده بودند.

به لطف طراحان مطرح ژاپنی، برخی از اولین ترندهای مد مینیمالیستی در اواخر دهه‌ی هشتاد میلادی ظهور کردند. آن‌ها بر استفاده از طرح‌های تمام مشکی و همچنین طرح‌های سایه روشن در طراحی‌های لباس تاکید می‌کردند و تمرکز بر روی سادگی و تناسب خطوط و برش‌ها، زیبایی سنتی ژاپنی را در اذهان تداعی می‌کرد.

پس از مدتی در اروپا نیز برخی طراحان روندی مینیمالیستی را در طراحی مد پیش گرفتند و پس از آن در امریکا نیز طراحانی مانند «کلوین کلاین» این روند را ادامه دادند.

المان‌های مهم در استایل مینیمال

اگر می‌خواهید به سبک مینیمال لباس بپوشید، جزییات در استایل‌تان اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند. کیفیت پارچه و دوخت، ثبات، کیفیت و نوع رنگ‌ها، تناسب و کیفیت طرح‌های روی لباس‌ها مواردی هستند که باید به آن‌ها توجه کنید. ممکن است کمی خسته‌کننده به نظر برسد، اما در این مقاله به شما نشان می‌دهیم که توجه به این مسائل در انتخاب آیتم‌های استایل مینیمال هم می‌تواند جالب باشد و هم کمک‌تان کند تا آیتم‌ها را به خوبی انتخاب و با یکدیگر ترکیب کنید.

نوع پارچه و دوخت

پارچه و دوخت در استایل مینیمال

در انتخاب آیتم های استایل مینیمال پارچه و دوخت باکیفیت اهمیت زیادی دارد، چرا که باید به نحوی کمال گرایانه و دقیق عمل کنید. در لباس‌هایی که پارچه یا دوخت مناسبی ندارند احساس راحتی نخواهید داشت. زمانی که استایل مینیمال را انتخاب می‌‌کنید باید آیتم‌هایی را خریداری کنید که دوام مناسبی داشته باشند. انتخاب‌هایتان محدود و در عین حال کارآمد و با‌کیفیت هستند. برای یک آیتم باکیفیت و خوش‌دوخت مبلغ مناسبی را پرداخت می‌کنید تا هم ظاهرتان آراسته و تمیز به نظر برسد و هم بتوانید آن لباس‌ها را تا مدت‌ها استفاده کنید.

رنگ

رنگ‌ها در استایل مینیمال

رنگ‌های پایه همچون آبی، قرمز و زرد به راحتی با یکدیگر ترکیب می‌شوند و با هم مطابقت دارند و می‌توانید آن‌ها را با لباسهای مختلفی ست کنید. همچنین با استفاده از این رنگ‌ها می‌توانید نوعی هارمونی با محیط اطراف خود ایجاد کنید.

رنگ‌های خنثی نیز پایه و اساس استایل مینیمال محسوب می‌شوند؛ به ویژه مشکی و سرمه‌ای که برای هر شرایطی کاملاً مناسب هستند. علاوه بر این، سفید، کرم، طیف‌های مختلف قهوه‌ای، طوسی و سایر رنگ‌های خنثی می‌توانند ترکیب‌هایی شیک، مینیمال و مناسب برای استایل شما محسوب شوند.

خطوط و طرح‌های مناسب

خطوط زمینه در استایل مینیمال

خطوط متناسب و منظم در با لباس‌تان منعکس کننده‌ی زندگی متناسب، مطلوب و منظم است. گاهی اوقات که دچار بی‌نظمی ذهنی می‌شوید و یا افکار آشفته دارید، پوشیدن لباس‌هایی با خطوط منظم و متناسب، ذهن و فکرتان  را آرام‌تر می‌کند.

هماهنگی لباس با فرم بدن

هماهنگی لباس با فرم بدن

بسیار مهم است که لباس کاملا اندازه‌ی اندام‌تان باشد. اگر گشادتر و یا تنگ‌تر باشد احساس ناراحتی خواهید کرد. در زمان خرید خیلی با دقت پرو کنید، تمامی برش‌های لباس را بررسی کنید تا بدن‌تان را به بهترین شکل ممکن نشان دهند و دقیقا برازنده‌ی اندام‌تان باشند. اگر به شکل اینترنتی خرید می‌کنید سایز‌های خود را با دقت اندازه‌گیری و طبق همان سایزها آیتم‌های مورد‌ نظرتان را سفارش دهید. هماهنگی لباس‌ها با فرم بدن بسیار در استایل مینیمال اهمیت دارد؛ بنابراین چنانچه اندازه‌ی لباس‌ها کاملا متناسب با بدن شما نبود، می‌توانید با مراجعه به خیاطی لباس خود را اصلاح کنید.

آیتم‌های اساسی و در استایل مینیمال

آیتم های اساسی در استایل مینیمال آیتم‌هایی همچون تی‌شرت‌های سفید، شلوارهای جین تیره، دامن‌های طوسی و مدادی، بلوزهای دکمه‌ای، بلیزرها، ژاکت‌های جین، کت‌های مشکی، کیف‌های مشکی و برخی آیتم‌های مشکی دیگر در استایل مینیمال اهمیت خاصی دارند.

در زمان خرید می‌توانید با صرف کمی هزینه بیشتر برای اجناس شیک و بادوام، آن دسته از آیتم‌هایی را خریداری کنید که هیچ‌ گاه در دوره‌های زمانی مختلف از مد ‌افتاده نمی‌شوند و همواره قابل ست کردن در استایل مینیمال هستند.

چنانچه استایل مینیمال را انتخاب کرده‌اید آخرین مد روز برایتان مهم نخواهد بود؛ بلکه لباس‌هایی را انتخاب می‌کنید که بادوام و خوش‌دوخت هستند و در شما حس اعتماد به نفس ایجاد می‌کنند. ممکن است در کمد لباس خود از دهه‌های گذشته آیتم‌هایی داشته باشید که الان هم به اندازه‌ی آن زمان شیک هستند و از آنجایی که در استایل مینیمال کیفیت و دوام لباس‌ها اهمیت بسیاری دارد، آیتم‌هایی که در کمدتان دارید همچنان عالی و بی‌عیب و نقص خواهند بود.

یکی از موارد مهم در استایل مینیمال، راحتی و آسودگی شماست. بنابراین پوشیدن لباس‌هایی که بیش از حد معمول پوست‌تان را به معرض نمایش بگذارد و یا جلب توجه کند باعث می‌شود کمی احساس معذب بودن بکنید.

فرقی ندارد به رنگ مشکی علاقه دارید یا نه، به هر حال نمی‌توانید منکر این موضوع باشید که رنگ مشکی همیشه در صدر جدول‌های رنگی مد روز حضور دارد. آیتم‌هایی با رنگ مشکی در هر کمد لباسی یافت می‌شود و اگر هم از طرفداران استایل مینیمال باشید، حضور این رنگ در بین لباس‌ها و اکسسوری‌های شما بیشتر است.

رنگ مشکی در استایل مینیمال

هنگامی که تصمیم می‌گیرید آیتم های رنگی بپوشید، بهتر است یکی از آیتم‌های لباس‌تان مانند کیف، کفش، رژ لب، ژاکت یا… رنگی و شاخص باشد. مابقی آیتم‌ها بهتر است به رنگ‌های خنثی باشند.

رنگ‌های بولد در استایل مینیمال

شلوار

شلوارهای جین آبی یا دودی و یا شلوار‌های پارچه‌ای مشکی که متناسب، راحت و خوش‌دوخت باشند برای استایل مینیمال بسیار مناسب هستند.

تاپ، تی‌شرت یا بلوز

بهتر است بلوز یا تاپی را بپوشید که کاملا با اندام‌تان هماهنگی داشته باشد. بسیار مهم است آنچه که پوشیده‌اید نه خیلی تنگ و نه خیلی گشاد باشد. در مورد تی‌شرتها، خیلی مهم است که تی‌شرت حالت لمه نداشته باشد یا خیلی گشاد نباشد. آنچه که در بالاتنه بر تن دارید بهتر است شق‌و‌رق بایستد. مخصوصا یقه لباس هم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ یقه باید مرتب و منظم باشد. هر گونه شلختگی در استایل مینیمال قابل قبول نیست.

بالاپوش

کت‌های چرمی کلاسیک، بارانی‌ها و روپوش‌هایی با رنگ‌های خنثی و همچنین ژاکت‌های جین و بلیزر‌ها انتخاب‌های مناسبی برای استایل مینیمال هستند.

 طرح لباس‌ها

طرح‌های چهارخانه در استایل مینیمال

عموما پارچه‌هایی با زمینهی ساده و رنگ‌های خنثی انتخاب مناسبی برای استایل مینیمال هستند، اما اگر می‌خواهید از پارچه‌های طرح‌دار استفاده کنید، طرح‌های نواری و یا چهارخانه‌ که در آن‌ها تنها از دو رنگ استفاده شده برای سبک مینیمال مناسب هستند.

نوع پارچه‌ها

پارچه‌های شق‌و‌رق و آهار‌زده‌ای که از الیاف طبیعی تهیه شده‌اند بهترین انتخاب‌ها برای استایل مینیمال هستند. الیاف پنبه‌ای نه چندان نازک، پارچه‌های کتان، چیت، ابریشم دوپیونی، جین و چرم انتخاب‌های دیگری هستند که برای استایل مینیمال بسیار مناسبند.

همچنین در خصوص بافتنی‌ها، پارچه‌های کش‌باف ضخیم انتخاب مناسبی برای استایل مینیمال به شمار می‌آیند.

اکسسوری‌ها اکسسوری‌ها در استایل مینیمال

اگر می‌خواهید در استایل خود از اکسسوری‌ها استفاده کنید، اکسسوری‌های ساده بهترین آیتم‌های انتخابی در استایل مینیمال هستند. برخی از کسانی که از استایل مینیمال استفاده می‌کنند ممکن است با استفاده از اکسسوری‌ها احساس کنند که ظاهرشان از حالت ساده و دلخواه خارج شده، اما برای آن دسته از افرادی که به استفاده از اکسسوری‌ها علاقه‌مند هستند، گوشواره‌های میخی و گردنبندهای زنجیره‌ای ظریف توصیه می‌شود.

بهتر است از دستبند‌هایی که دور مچ شما محکم بسته نمی‌شود صرف نظر کنید و به جای دستبند از یک ساعت فلزی براق استفاده کنید که دور مچ دست‌تا‌ن محکم شده باشد. چنانچه از اکسسوری‌های سبک و ساده استفاده کنید به راحتی می‌توانید بخوابید، دوش بگیرید، بدویید و شنا کنید، چرا که بستن و درآوردن این .اکسسوری‌ها برایتان وقت گیر نخواهد بود. اگر ازدواج کرده‌اید بهتر است از یک حلقه‌ی نازک و ساده استفاده کنید.

زیورآلات

زیورآلات در استایل مینیمال

گوشواره‌های میخی الماس، یک زنجیر طلای سفید با یک آویز کوچک و زیبا، یک حلقه‌ی ساده و نازک و یک ساعت، انتخاب‌هایی عالی برای استایل مینیمال روزمره هستند. در کل بهتر است از فلزات براق استفاده کنید، همچنین عینک‌های آفتابی در استایل مینیمال بسیار کاربردی هستند و باعث می‌شوند احساس راحتی کنید.

کیف

کیف‌ها در استایل مینیمال

کیف‌های چرم مشکی و براق با کمترین تزئینات، بهترین آیتم‌های انتخابی برای استایل مینیمال هستند و همیشه هم شیک خواهند بود. بهتر است با صرف کمی هزینه‌ی بیشتر، یک کیف خوش‌دوخت و بسیار باکیفیت تهیه کنید تا بتوانید در موقعیت‌های مختلف همین کیف را همراه خود ببرید و زمانی هم که کیف‌تان خالی است شکل خود را حفظ کند.

کفش

کفش‌ها در استایل مینیمال

کفش‌های تخت ساده، صندل‌های بندی تخت، کفش‌های پاشنه‌دار ساده، کفش‌های کالج و… بهترین آیتم‌های انتخابی برای استایل مینیمال هستند. بهتر است کفش‌هایتان تزیینات کمی داشته باشند، بسیار خوش‌دوخت و باکیفیت باشند، به رنگ‌های پایه و یا خنثی باشند، تک رنگ باشند، ظاهری طبیعی داشته باشند و چیزهایی مثل رویه‌ها یا پاشنه‌های عجیب و غریب و… در آن‌ها وجود نداشته باشد.

آرایش صورت و موها در استایل مینیمال

آرایش مینیمال بایستی ساده و ظریف باشد و چهره‌تان در عین سادگی و طبیعی بودن، زیبا به نظر برسد. برای این که همیشه پوستی شاداب داشته باشید از تونرها و سرم‌های صورت استفاده کنید و تلاش کنید پوست‌تان به صورت طبیعی جذاب باشد. برای آرایش چشم و گونه‌ها از رنگ‌های خنثی استفاده کنید.

برای رژ‌لب هم می‌توانید از رنگ‌های طبیعی یا برق لب‌ استفاده کنید و هم می‌توانید با استفاده از یک رژلب پر رنگ این بخش از آرایش صورت خود را بولد کنید.

آرایش مینیمال

برای موهایتان از آرایش پر زرق‌و‌برق و شلوغ پرهیز کنید، موهایتان نباید روی صورت‌تان بریزد و ژولیده باشد. موها باید همواره مرتب، صاف و براق باشد. به عنوان مثال یک مدل موی دم‌اسبی مرتب و شکیل انتخاب مناسبی برای استایل مینیمال است.

مدل موها در استایل مینیمال

اهمیت تعادل در استایل مینیمال

می‌توانید جزییات کوچک و زیبایی را به استایل خود اضافه کنید، این جزییات می‌تواند یک گوشواره‌ی مثلثی کوچک میخی باشد یا یک طرح کمانی روی کفش‌های تخت‌تان؛ این همان ترفندیست که استایل شما را از معمولی بودن در‌می‌آورد و آن را تبدیل به استایلی شیک و متمایز می‌کند. اما در استایل مینیمال تعادل بسیار اهمیت دارد؛ اگر جزییات خیلی زیاد باشد استایل‌تان پر زرق‌وبرق به نظر می‌رسد و دیگر مینیمال نخواهد بود. همانطور که پیش‌تر توضیح دادیم چنانچه می‌خواهید یک بخش از آیتم‌های استایل خود را با رنگی بولد انتخاب کنید، باید دقت کنید که بیش از حد جسورانه عمل نکنید تا خودتان احساس راحتی داشته باشید.

تعادل در استایل مینیمال امری بسیار شخصی است. برخی افراد ممکن است کلا با جزییات و رنگ‌های بولد میانه‌ای نداشته باشند و بعضی ممکن است دوست داشته باشند که در استایل مینیمال خود کمی جسورانه‌تر عمل کنند. این تعادل را خودتان باید برای خودتان تعریف کنید.

سخن آخر

استایل مینیمال

همواره به خاطر داشته باشید که آراستگی، سادگی و کیفیت، مهمترین المان‌ها در انتخاب آیتم‌های مینیمال هستند. برای انتخاب آیتم‌های مینیمال می‌توانید فراتر از محدودیت‌های زمانی و مد روز عمل کنید و این نکته را هم به خاطر بسپارید که در زمان خرید و پرو حتما کارآمدی و دوام آیتم‌های انتخابی را به خوبی بررسی کنید.

منابع: stunningstylelookiero

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.