فروشگاه اینترنتی خرید لباس و پوشاک دیجی‌استایل

gallery
رنگ کت و شلوار

راهنمای انتخاب بهترین رنگ کت و شلوار مردانه

دست کم گرفتن رنگ کت و شلوار بسیار ساده است. ممکن است فکر کنید تنها چیزی که درباره‌ی رنگ کت و شلوار اهمیت دارد این است که آن را دوست دارید یا نه. رنگ‌های مختلف کت و شلوار پیام‌های متفاوتی را منتقل می‌کنند و اگر بخواهید جدی گرفته شوید، باید درباره‌ی رنگی که می‌پوشید و دلیل انتخاب آن رنگ بدانید.

انتخاب رنگ نامناسب کت و شلوار می‌تواند شما را انگشت‌نمای دیگران کند. در بهترین حالت ممکن است دیگران فکر کنند چیزی از مد نمی‌دانید و در بدترین حالت فکر می‌کنند که موقعیت را جدی نگرفته‌اید. خوشبختانه دانستن اینکه چه رنگ کت و شلواری برای چه موقعیتی مناسب است آسان است و تنها به کمی دانش و تمرین نیاز دارد.

نکاتی که هنگام انتخاب رنگ کت و شلوار باید در نظر بگیرید

سلیقه‌ی شخصی تنها عاملی که باید هنگام انتخاب کت و شلوار در نظر بگیرید نیست. در ابتدا موارد بسیار زیادی وجود دارند که باید در نظر بگیرید تا مطمئن شوید کت و شلوارتان مناسب و متناسب است.

هنگامی که در حال سرمایه‌گذاری برای خرید کت و شلوار هستید می‌خواهید مطمئن شوید که بیشترین بهره را از سرمایه‌گذاری خود خواهید برد. کمی به جزییات فکر کنید. آیا جایی که باید بروید کد لباس پوشیدن خاصی دارد؟ اغلب جاها دارند حتی اگر درباره‌ی آن صحبت نشده باشد. به عنوان مثال می‌دانید محل کارتان از شما انتظار دارد چگونه لباس بپوشید. برخی محیط‌های کاری از نظر انظارات پوشیدن کت و شلوار سخت‌گیرتر از سایرین هستند. ممکن است به کت و شلواری نیاز داشته باشید که خیلی حرفه‌ای یا خیلی راحت باشد.

علاوه بر این باید چیزی که اکنون دارید را هم حساب کنید. به عنوان مثال آیا اکنون چهار دست کت و شلوار طوسی دارید؟ شاید کت و شلوار بعدیتان باید یک رنگ دیگر باشد تا کمی تنوع به کمد لباستان اضافه شود. داشتن مجموعه‌ای از رنگ‌های کت و شلوار ضروری است زیرا در این صورت کمد لباستان کاربردی خواهد بود.

رنگ پوست

این جمله خوشایند نیست اما همه‌ی افراد نمی‌توانند هر رنگ کت و شلواری که خواستند را بپوشند. در نتیجه رنگ پوستتان ممکن است با رنگ کت و شلوار تضاد داشته باشد. قطعا نمی‌خواهید که کت و شلوارتان شما را رنگ پریده و بیمار نشان دهد. رنگ پوست فقط در چند رنگ مختلف نیست بلکه انواع متفاوتی دارد. در نتیجه رنگ‌های کت و شلواری که کنار هم قرار داده می‌شوند به خوبی به شما می‌آیند.

بنابراین به عنوان مثال کت و شلوارهای رنگ روشن‌تر برای افرادی که پوست‌های تیره‌تر دارند مناسب‌تر هستند. از سوی دیگر کت و شلوارهای رنگ تیره برای آقایان دارای پوست روشن جلوه‌ی زیباتری ایجاد می‌کنند. این کار کمک می‌کند اگر ایده‌ی کلی‌ای دارید بتوانید رنگ پوست خود را هم دسته‌بندی کنید.

به عنوان مثال آیا پوستتان تیره، سبزه یا سفید است؟ مشخص کردن رنگ پوست یک نقطه‌ی آغاز بسیار مناسب است.

اما آیا این یک قانون سخت و سریع است؟ خیر. شما همچنان قادر هستید بسیاری از کت و شلوارها را بپوشید اگرچه برخی از آن‌ها ممکن است خیلی به شما نیایند.

موقعیت

انتخاب رنگ کت و شلوار بر اساس موقعیت

کت و شلوارهای تیره رسمی‌تر و کت و شلوارهای روشن غیررسمی‌تر هستند. با در نظر گرفتن این نکته می‌توانید انتخاب‌های کت و شلوارتان را هنگام دانستن رسمیت رویداد محدود کنید. کدام رنگ مناسب موقعیت است؟ محل کارتان یک رویداد رسمی نیست بنابراین رنگ مشکی برای محل کار بسیار رسمی است.

لباس نیمه رسمی

از سوی دیگر قهوه‌ای روشن به اندازه‌ی کافی برای یک رویداد حرفه‌ای رسمی نیست. یک کت و شلوار طوسی یا سرمه‌ای انتخاب مناسبی است. این رنگ‌های کت و شلوار به اندازه‌ی مشکی تیره نیستند اما همچنان به اندازه‌ای تیره هستند که رسمی به نظر برسند.

هنگامی که رنگ مناسبی برای کت و شلوار می‌پوشید نشان می‌دهید که به موقعیت احترام می‌گذارید. این کار نشان می‌دهد که شما مراقب هستید که جوری به نظر برسید که همه‌ی افراد از شما انتظار دارد.

متمایز بودن

یکی از عناصر کلیدی در برجسته بودن در رویدادها ست کردن کت و شلوار با رنگ مناسب پیراهن و کراوات است. اما آیا هنگام نگاه کردن به آقایانی که در اطرافتان کت و شلوار پوشیده‌اند به چیز دیگری توجه کرده‌اید؟ احتمالا بیشتر آن‌ها چند کت و شلوار مشابه پوشیده باشند. محبوب‌ترین رنگ کت و شلوار سرمه‌ای است. پنجاه درصد کت و شلوارها سرمه‌ای یا سایر طیف‌های آبی هستند.

طوسی یا مشکی در جایگاه دوم قرار دارند و جهل درصد کت و شلوارها را تشکیل می‌دهند. این رنگ‌ها تقریبا برای هر موقعیتی مناسب هستند. ده درصد باقیمانده مربوط به سایر رنگ‌ها است که شامل قهوه‌ای، قهوه‌ای روشن، زرشکی و سایر رنگ‌های جذاب مانند سبز یا قرمز می‌شوند.

یکی از مهم‌ترین نکاتی که هنگام انتخاب کت و شلوار باید در نظر داشته باشید این است که آیا می‌خواهید شما را از جمع متمایز کند یا خیر؟ از سوی دیگر در صورتی که در حال آغاز کردن یک کار جدید هستید احتمالا نباید از آن به عنوان فرصتی برای ابراز حس جسورانه‌ی مد خود استفاده کنید.

کت و شلوار سرمه‌ای

کت و شلوار سرمه‌ای

کت و شلوارهای سرمه‌ای بسیار محبوب هستند و با پوشیدن آن‌ها به ترکیب مناسبی دست پیدا می‌کنید. به دلیل اینکه سرمه‌ای محبوبیت بسیار زیادی دارد باید نخستین انتخابیتان باشد. بنابراین در صورتی که به دنبال خرید نخستین کت و شلوار خود هستید حتما کت و شلوار سرمه‌ای بخرید.

سرمه‌ای بسیار کاربردی بوده و برای همه‌ی موقعیت‌ها مناسب است. این رنگ کت و شلوار برای موقعیت‌های تجاری حرفه‌ای و رویدادهای اجتماعی عالی است. امکان پوشیدن کت و شلوار سرمه‌ای برای محل کار یا موقعیت‌های نیمه رسمی هم وجود دارد. دلیل این موضوع این است که ست کردن کت و شلوار سرمه‌ای ساده است و بسته به اینکه آن را با چه چیزی ست می‌کنید آن را برای موقعیت خاص مناسب می‌سازد.

یک پیراهن سفید رسمی کت و شلوار را محافظ کارانه‌تر می‌کند. شما می‌توانید این استایل نیمه رسمی را با اضافه کردن یک کراوات رنگ تیره، مانند آبی تیره یا طوسی زغالی کامل کنید. برای کاهش رسمیت این استایل می‌توانید پیراهن رسمی سفید را با پیراهن رسمی آبی کمرنگ تعویض کنید. این کار استایل را دوستانه و ملایم می‌سازد.

همچنین از اضافه کردن کراوات قرمز به این استایل واهمه‌ای نداشته باشید زیرا رنگ قرمز بسیار قدرتمند بوده و در کنار سرمه‌ای بسیار زیبا به نظر می‌رسد.

کت و شلوار آبی

کت و شلوار آبی یک انتخاب عالی برای رفتن به سمت انتخاب رنگ مدرن‌تر برای کت و شلوار است. هنگامی که کت و شلوار سرمه‌ای با آن ترکیب می‌شود یک کت و شلوار آبی سلطنتی باعث تمایز شما در میان جمعیت می‌شود.

کت و شلوار آبی در تمام طول سال قابل استفاده است و هر فردی می‌تواند از آن بهره بگیرد. اگرچه این رنگ روشن آبی مدرن و ترند است اما به اندازه‌ی سرمه‌ای کاربردی است. شما می‌توانید یک کت و شلوار آبی را برای رویدادهای نیمه رسمی استفاده کنید اما همچنان برای رویدادهای تجاری کاربرد دارد. حتی می‌توان این کت و شلوار را به صورت غیررسمی‌تر برای بیرون رفتن هم استفاده کرد. کت و شلوار آبی با این همه کاربرد و امکانات حتی کاربردی‌تر از کت و شلوار سرمه‌ای هم به نظر می‌رسد.

یک پیراهن رسمی سفید تضادی زیبا در رنگ‌ها ایجاد خواهد کرد که جالب توجه خواهد بود. برای اینکه کمی کت و شلوار خود را متعادل‌تر سازید باید آن را با یک پیراهن صورتی روشن یا آبی روشن ست کنید.

این‌ها روش‌های بسیار خوبی برای ایجاد استایل‌های مختلف کت و شلوار هستند. در نهایت سعی کنید با استفاده از یک جفت کفش رسمی قهوه‌ای متوسط استایل برجسته‌ای ایجاد کنید.

کت و شلوار مشکی

کت و شلوار مشکی

کت و شلوارهای مشکی بسیار جذاب هستند و هیچ شکی در این موضوع نیست. تنها مشکل این است که در چگونگی پوشیدن آن‌ها محدودیت وجود دارد. دلیل این موضوع این است که کت و شلوارهای مشکی اغلب برای مراسم رسمی و عزاداری استفاده می‌شوند. بنابراین جدا کردن کت و شلوارهای مشکی از هر لباس رسمی دیگر بسیار دشوار است.

در صورتی که تصمیم دارید برای یک رویداد یا ملاقات تجاری کت و شلوار مشکی بپوشید برای کاهش رسمیت استایل می‌توانید به جای پیراهن رسمی سفید از پیراهن رنگی استفاده کنید. نکته‌ی جالبی که در رابطه با مشکی وجود دارد این است که می‌توانید آن را با هر رنگ دیگری به جز نارنجی ست کنید.

اگرچه تضاد بین کت و شلوار مشکی و پیراهن رنگی زیبا است اما سعی کنید انتخاب عاقلانه‌ای داشته باشید.

کت و شلوارهای طوسی زغالی

کت و شلوار طوسی زغالی بسیار شیک و رسمی است. این رنگ کت و شلوار یک گام پایین‌تر از مشکی قرار دارد البته کاربردی‌تر است. طوسی تیره یا زغالی یک رنگ جذاب است که در بسیاری از افراد ظاهر جذابی ایجاد می‌کند. پوشیدن این کت و شلوار باعث می‌شود افراد دارای رنگ پوست روشن کمتر رنگ پریده به نظر برسند. علاوه بر این، این رنگ مکمل رنگ پوست افراد دارای رنگ پوست تیره است.

این رنگ کت و شلوار برای هر استایل اداری‌ای لازم است. طوسی زغالی شیک و بالغانه است. این رنگ همچنین یک رنگ شیک برای عروسی به شمار می‌رود. اگرچه این رنگ برای بیرون رفتن یا ایجاد استایل غیرعادی مناسب نیست.

برای افزایش رسمیت این استایل به پیراهن رسمی سفید نیاز دارید. همچنین می‌توانید برای تکمیل استایل رسمی خود یک کراوات مشکی و یک پیراهن مشکی بپوشید. نیازی نیست کراواتتان مشکی باشد بلکه می‌توانید از هر رنگ تیره‌ی دیگری استفاده کنید.

در صورتی که از کت و شلوار طوسی زغالی برای محل کار استفاده می‌کنید که نمی‌توانید بیش از اندازه در آنجا استایل رسمی‌ای داشته باشید سعی کنید یک پیراهن با رنگ متفاوت بپوشید. به عنوان مثال یک پیراهن آبی به متعادل‌سازی استایل کلی و اثر طوسی تیره کمک می‌کند.

کت و شلوارهای طوسی روشن و طوسی ملایم

کت و شلوار طوسی ملایم

همه‌ی کت و شلوارها به رعایت بالاترین استانداردها نیاز ندارند. گاهی اوقات به یک کت و شلوار روزمره یا راحت نیاز داریم. به این منظور از کت و شلوار طوسی روشن یا طوسی ملایم استفاده کنید. ممکن است فکر کنید این رنگ‌ها هم‌خانواده‌ی کت و شلوار زغالی هستند اما اینگونه نیست و تاثیرات آن‌ها متفاوت است.

کت و شلوارهای طوسی روشن‌تر اگرچه برای قرارهای تجاری مهم مناسب نیستند اما برای کار عالی هستند. از سوی دیگر در صورتی که به کت و شلواری برای یک رویداد اجتماعی تابستانی نیاز دارید کت و شلوارهای طوسی روشن یا ملایم انتخاب‌های مناسبی هستند.

این کت و شلوار غیررسمی هم زیبا است زیرا می‌توانید با آن دقیقا با رنگ‌ها بازی کنید. پوشیدن پیراهن‌های رسمی سفید، پاستلی یا حتی مشکی با کت و شلوار طوسی روشن امکان‌پذیر  است. علاوه بر این کراوات‌هایی مانند قرمز، بنفش، آبی یا یک رنگ متفاوت از طوسی می‌توانند کت و شلوار را منحصر به فرد سازند.

کت و شلوارهای قهوه‌ای

کت و شلوارهای قهوه‌ای به اندازه‌ی قبل محبوبیت ندارند اما یک افزونه‌ی عالی برای مجموعه‌ی کت و شلوارهایتان به شمار می‌روند. این رنگ کت و شلوار بسیار ملایم‌تر از سرمه‌ای و زغالی است و تغییرات خوبی را ایجاد می‌کند. علاوه بر این رنگ قهوه‌ای برای افراد دارای پوست روشن و موهای بور زیبا به نظر می‌رسد.

کت و شلوارهای قهوه‌ای پر انرژی و زنده هستند. در صورتی که مطمئن شوید که اندازه‌ی کت و شلوار متناسب است کت و شلوار قهوه‌ای بسیار شیک و زیبا به نظر خواهد رسید. کت و شلوارهای قهوه‌ای می‌توانند در عین حال نیمه رسمی و غیررسمی به نظر برسند. اما در صورتی که مطمئن نیستید کت و شلوار به اندازه‌ی کافی برای موقعیت رسمی است سعی کنید رنگ تیره‌تری را انتخاب کنید.

اگرچه اضافه کردن اکسسوری به این رنگ کت و شلوار بسیار ساده است. پیراهن‌های رسمی سفید، صورتی و آبی در ترکیب با قهوه‌ای بسیار عالی به نظر می‌رسند. حتی امکان پوشیدن رنگ‌های رسمی غیر معمول مانند سبز نعنایی یا صورتی روشن هم وجود دارد.

کت و شلوارهای زرشکی و بادمجانی

کت و شلوار زرشکی

در صورتی که احساس می‌کنید استایلتان یکنواخت شده و می‌خواهید متمایز باشید رنگی جذاب‌تر از زرشکی یا بادمجانی را نمی‌توانید به این منظور پیدا کنید. بادمجانی و زرشکی هر دو از طیف قرمز هستند اما ته مایه‌ای از قهوه‌ای هم دارند. این رنگ‌های گرم بسیار جذاب بوده و شاد هستند.

بسیاری از کت و شلوارهای رنگ‌های خنثای زرشکی و بادمجانی برای روز‌های کاری عادی مناسب هستند. اگرچه در سمت استایل غیررسمی‌تر قرار خواهید گرفت و قطعا توجهات را جلب می‌کنید. این رنگ‌ها را با سفید، که تضاد کاملی با رنگ‌های طیف قرمز دارد ست کنید. یا برای یک تاثیر کاملا متفاوت سعی کنید این رنگ‌های کت و شلوار را با پیراهن رسمی مشکی و کراوات مشکی ست کنید.

کت و شلوارهای سبز و زیتونی

کت و شلوارهای سبز کمیاب هستند اما دوباره در حال مورد توجه قرار گرفتن می‌باشند. در صورتی که از جلب توجه خجالت نمی‌کشید حتما انواع مختلف طیف سبز را امتحان کنید. رنگ سبز با وجود طیف‌های مخلف و فراوان حتما رنگی دارد که برایتان مناسب باشد.

رنگ‌های تیره‌تر و خنثی‌تر سبز بهترین انتخاب برای محل کار به شمار می‌روند. کت و شلوار سبز زیتونی ممکن است در محل کار کمی عجیب به نظر برسد اما بسیار شیک است. از سوی دیگر برای یک مهمانی یا رویدادی در شب که برایتان مهم نیست که بدرخشید کت و شلوار سبز روشن بپوشید.

می‌توانید استایل را با به کارگیری یک پیراهن رسمی خنثی ساده نگه دارید یا با پوشیدن پیراهن رنگی زیر کتتان استایل جذابی ایجاد کنید.

کت و شلوارهای قهوه‌ای روشن و خاکی

کت و شلوار خاکی

هر مجموعه‌ی کت و شلوار حداقل به یک کت و شلوار غیررسمی نیاز دارد که ترجیحا یکی از آن‌ها مناسب آب و هوای گرم‌تر باشد. کت و شلوارهای خاکی و قهوه‌ای روشن بسیار کاربردی بوده و از آنجایی که رنگ‌های خنثایی هستند با بسیاری از رنگ‌ها ست می‌شوند.

یک پیراهن رسمی سفید با کت و شلوار قهوه‌ای روشن استایل بسیار زیبایی را ایجاد می‌کند اما می‌توانید با پوشیدن پیراهن سبز، صورتی یا آبی روشن استایل غیررسمی‌تر و متفاوتی داشته باشید. همچنین سعی کنید یک کراوات طرح‌دار را هم به استایلتان اضافه کنید.

کت و شلوارهای سفید

سفید یکی از رنگ‌های بسیار کمیاب برای کت و شلوار است و موقعیت‌های زیادی برای پوشیدن آن وجود ندارد. چنین رنگ سبکب به پارچه‌ی سبک هم نیاز دارد. یک پارچه‌ی سبک مانند لینن یا نخ‌پنبه بهترین گزینه‌ها برای کت و شلوار سفید هستند.

منبع: SuitsExpert

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.