فروشگاه اینترنتی خرید لباس و پوشاک دیجی‌استایل

gallery

بهترین مدل فریم عینک آفتابی بر اساس فرم صورت شما کدام مدل است؟

عینک آفتابی تاثیر به‌سزایی در زیبایی استایل دارد و انتخاب هوشمندانه آن می‌تواند معجزه کند. در زمان خرید عینک آفتابی، تعیین اندازه و نوع شکل صورت بسیار مهم است و دقت به این نکته به شما در خرید عینک مناسب و کاربردی کمک می‌کند. بنابراین برای خرید عینک آفتابی مناسب، اول از همه باید با اندازه و فرم صورت خود آشنا شوید و سپس به سراغ بهترین برندهای عینک بروید تا علاوه بر زیبایی، از حفظ سلامتی چشم‌ها نیز مطمئن شوید. در این مطلب از مجله‌ی دیجی‌استایل شما را با مناسب‌ترین عینک‌ها برای انواع فرم صورت و بهترین برندهای عینک آفتابی آشنا می‌کنیم. در این مطلب قاب ایدئال صورت خودتان را پیدا خواهید کرد.

مشاهده انواع عینک آفتابی مردانه در دیجی‌استایل

مشاهده انواع عینک آفتابی زنانه در دیجی‌استایل

چگونه چهره‌ی خود را اندازه‌گیری کنیم؟

اندازه‌گیری صورت

اندازه‌گیری ابعاد صورت به شما کمک می‌کند تا فرم چهره‌ی خود را پیدا کنید. برای انجام این کار به یک متر خیاطی و کاغذ و قلم نیاز دارید. اندازه‌گیری صورت شامل مراحل زیر است:

 • اندازه‌گیری فاصله‌ی بین دو استخوان گونه: انتهای متر را دقیقا در زیر چشم و بالای استخوان گونه قرار دهید و فاصله‌ی این نقطه تا نقطه‌ی قرینه‌ی آن در سمت دیگر صورت را یادداشت کنید.
 • اندازه‌گیری خط فک: زیر گوش را لمس کنید و انتهای استخوان فک را در هر دو نیمه‌ی صورت پیدا کنید. سپس از انتهای یک استخوان فک تا استخوان دیگر را اندازه‌گیری و یادداشت کنید.
 • اندازه‌گیری طول صورت: انتهای متر را در مرکز رشد مو و در نقطه‌ی فرق میانی بالای پیشانی قرار دهید. ادامه‌ی متر را از جلوی استخوانی بینی رد کنید و به استخوان چانه برسانید و مقدار این فاصله را یادداشت کنید.

اندازه‌های به‌دست آمده را با همدیگر مقایسه کنید تا نوع فرم صورت خود تخمین بزنید. در ادامه شما را با انواع فرم صورت آشنا خواهیم کرد.

چگونه نوع فرم صورت خود را تشخیص دهیم؟

تشخیص فرم صورت برای انتخاب عینک آفتابی

شکل‌های مختلفی از ابعاد صورت وجود دارد و فرم هر صورت می‌تواند با دیگری متفاوت باشد. برای تشخیص فرم صورت، در مقابل آینه، ابعاد مختلف صورت خود را با یکدیگر مقایسه کنید و از اعداد به دست آمده در اندازه‌گیری نیز کمک بگیرید. برای تشخیص بهتر فرم صورت، به ادامه‌ی مطلب توجه کنید و دقت کنید که چهره‌ی شما در کدام دسته قرار می‌گیرد و چه نوع قاب عینکی برای آن مناسب است.

۱. صورت گرد

صورت گرد زنانه _ انواع عینک آفتابی

صورت‌های گرد، به شکل قابل توجهی منحنی هستند و زوایا در آن‌ها کمتر دیده می‌شود. اشخاص با فرم صورت گرد باید عینکی را انتخاب کنند که میزان انحنای صورت را کمتر نشان دهد.

بهترین عینک آفتابی برای صورت گرد، باید زاویه‌دار باشد و صورت را کشیده و لاغرتر نشان دهد. بنابراین صورت‌های گرد باید به سراغ قاب‌های مستطیل و مربع در انواع عینک‌های آفتابی مردانه و زنانه بروند تا ظاهر جذاب‌تری پیدا کنند.

۲. صورت مربع

صورت مربعی مردانه_ انواع عینک آفتابی

چهره‌های مربعی معمولا ابعاد یکسانی در چهار جهت صورت دارند و شاخصه‌ی افراد دارای این نوع صورت، پیشانی عریض و استخوان فک پهن و پُر است.

قاب‌های گرد و بیضی، بهترین انتخاب در میان انواع عینک آفتابی است و این قاب منحنی، در صورت‌های مربعی زاویه‌دار، تعادل جذابی ایجاد می‌کند. عینک‌های خلبانی، دایره‌ای و هر قابی که ظاهری منحنی داشته باشد، برای صورت مربعی انتخاب خوبی خواهد بود.

۳. صورت بیضی

صورت بیضی زنانه_انواع عینک آفتابی

چهره‌های بیضی از خوش‌شانس‌ترین افراد در انتخاب عینک طبی و آفتابی هستند و هیچ محدودیتی برای آن‌ها وجود ندارد. چهره‌های بیضی انحنای متعادل و یکنواختی در تمام جهت‌های صورت دارند و هر فریم عینکی روی این صورت‌ها نتیجه‌ی زیبایی خواهد داشت.

افراد دارای صورت بیضی دست‌شان در انتخاب باز است و می‌توانند سبک اسپرت انتخاب کنند یا به سراغ به‌روزترین طرح لاکچری عینک در دنیای مد بروند. البته فراموش نکنید که افراد دارای این نوع صورت، بهتر است فریم‌های بیش از حد بزرگ انتخاب نکنند تا قرینگی زیبای صورت بیضی پوشانده نشود. مناسب‌ترین عینک آفتابی برای چهره‌ی بیضی، باید به اندازه‌ای باشد که از ابرو تا استخوان گونه را بپوشاند.

۴. صورت کشیده و مستطیلی

صورت مستطیلی زنانه_انواع عینک آفتابی

صورت‌های کشیده یا مستطیلی، فرم‌های زاویه‌دار هستند و عینک‌های با قاب بزرگ روی این صورت‌ها، نتیجه‌ی فوق‌العاده‌ای خواهد داشت. عدسی‌های بزرگ و قاب‌های ضخیم انتخاب خوبی هستند. همچنین ترکیب این عدسی با قاب‌های ظریف نیز روی این صورت‌ها جالب خواهد شد. افراد دارای چهره‌ی مستطیلی نباید به سراغ فریم کوچک بروند.

۵. صورت لوزی

صورت لوزی زنانه_انواع عینک آفتابی

صورت‌های لوزی، پیشانی و استخوان فک باریکی دارند و قابل توجه‌ترین قسمت این صورت‌ها، استخوان‌های گونه است.

قاب‌های بیضی و بدون حاشیه‌ی اضافه، برای این صورت‌ها که گونه‌های پهنی دارند، بسیار مناسب است. قاب عینک آفتابی برای صورت‌های لوزی باید انحنای ملایمی داشته باشد و از استخوان گونه‌ها پهن‌تر به‌نظر نرسد.

۶. صورت قلبی

صورت قلبی زنانه_انواع عینک آفتابی

صورت‌های قلبی یا به‌عبارتی مثلثی، پیشانی پهن و چانه باریک دارند. عینک‌هایی با لبه‌های پهن در قسمت پایین، قاب‌های مناسبی برای این نوع صورت‌ها هستند. این مدل عینک، توجه را به قسمت پایین صورت جلب می‌کند و چهره را کشیده‌تر نشان می‌دهد. فریم‌های چشم گربه‌ای، خلبانی و عینک‌هایی با لبه‌های گرد، ظاهر متعادل و ایدئالی به افراد صورت قلبی می‌بخشند.

انواع عینک آفتابی

عینک آفتابی مردانه

انواع عینک آفتابی در دنیا بر اساس فرم صورت ساخته می‌شوند و سلیقه‌های مختلف می‌توانند مناسب‌ترین قاب عینک را در میان معتبرترین برندهای اورجینال انتخاب کنند. از پر طرفدارترین انواع فریم عینک آفتابی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

۱. عینک خلبانی

این فریم عینک توسط خلبانان به عموم مردم معرفی شد و بعد از استفاده «تام کروز» در دنیای هالیوود، به محبوبیت آن افزوده شد. عینک آفتابی خلبانی در سراسر جهان از انتخاب‌های اول بسیاری از مردان و زنان محسوب می‌شود. از ویژگی‌های این عینک زیبا می‌توان به رنگ‌های یک‌دست و ساده، قاب‌های ظریف فلزی و همچنین عدسی‌های بزرگ و به شکل اشک اشاره کرد.

۲. عینک پروانه‌ای یا گربه‌ای

انواع عینک آفتابی پروانه‌ای با به عبارتی گربه‌ای، فریم‌هایی عریض با گوشه‌های کشیده دارند و بخش بزرگی از صورت را می‌پوشانند و از چشم‌ها در مقابل نور خورشید محافظت می‌کنند. البته اندازه‌ی این عینک‌ها می‌تواند متفاوت باشد.

 ۳. عینک مستطیلی

فریم عینک مستطیلی، زاویه‌دار است و برای صورت‌های گرد انتخاب بسیار مناسبی است. از ویژگی‌های این نوع عینک می‌توان به کشیده‌تر نشان دادن صورت اشاره کرد. افراد دارای چهره‌ی بیضی، در صورت استفاده از فریم مستطیلی، بهتر است که از این مدل عینک با زوایای ملایم‌تر استفاده کنند.

 ۴. عینک آفتابی با فریم گرد یا نیمه حاشیه

فریم‌های گرد تمام حاشیه یا نیمه حاشیه، از سبک‌های نوستالژیک عینک طبی و آفتابی هستند و همیشه مورد توجه افراد مشهور همچون جان لنون بوده‌اند. این فریم‌ها برای اولین بار در سال ۱۹۷۴ رواج پیدا کرده است و در حال حاضر نیز از محبوب‌ترین انواع فریم عینک محسوب می‌شود.

 ۵. عینک شیلد

عینک‌های آفتابی شیلد، شیشه‌ی بزرگی دارند و کل استخوان چشم را تا کناره‌های صورت می‌پوشانند. به همین دلیل محافظت این مدل عینک آفتابی از چشم‌ها در مقابل آفتاب، فوق‌العاده است و برای استفاده در زمان‌هایی طولانی در زیر اشعه‌ی آفتاب انتخاب مناسبی است.

۶. عینک مربعی

فریم مربعی برای صورت‌های گرد یا کسانی که استخوان فک کوچکی دارند، انتخاب مناسبی است. این عینک‌ها قسمت قابل توجهی از صورت را پوشش می‌دهند و از چشم‌ها در مقابل آفتاب به خوبی مراقبت می‌کنند. نتیجه‌ی استفاده از این عینک‌ها برای صورت‌های بیضی و مستطیلی نیز جالب خواهد شد.

۷. عینک ویفر

عینک‌های ویفر از انواع عینک‌های کلاسیک نوستالژیک است و از دهه‌ی پنجاه میلادی در دنیای مد جای خود را باز کرده است. این فریم‌ها برای بیشتر صورت‌ها جذاب است.

۸. عینک ورزشی

عینک‌های آفتابی ورزشی «وارپ» با لنزهای بزرگ و قابی به فرم انحنای صورت، تمام استخوان چشم از جمله کناره‌ها را پوشش می‌دهد و به اشعه‌ی مضر خورشید اجازه نفوذ نمی‌دهد. معمولا استفاده از این نوع عینک در میان ورزشکاران مرسوم است و از انتخاب‌های اول برای انجام ورزش‌های برفی و زمستانی است.

۹. عینک دو پل

عینک آفتابی دو پل یکی از زیباترین فریم‌ها در دنیای مد هستند و معمولا دو قاب شیشه‌ی عینک با فلزی ظریف و زیبا به یکدیگر وصل می‌شوند. اضافه شدن این پل در قاب‌های بزرگ مستطیل و مربع و همچنین قاب‌های کوچک گرد، نتیجه‌ای فوق‌العاده جذاب خواهد داشت.

محافظت عینک آفتابی از چشم در مقابل اشعه‌های مضر خورشید

عینک آفتابی زنانه

عینک آفتابی علاوه بر آنکه از اکسسوری‌های جذاب در استایل هر شخص محسوب می‌شود، از ابزارهای اصلی برای محافظت چشم در اشعه‌ی ماوراء بنفش خورشید است. عینک آفتابی استاندارد، وضوح تصویر را در روزهای آفتابی افزایش می‌دهد و در عین حال خطر آسیب به سلامت چشم‌ها را نیز کاهش می‌دهد.

عینک‌های آفتابی برای کسانی که در معرض تابش نور خورشید و اشعه‌ی مضر آن مانند UV هستند، بسیار ضروری است. هنگام خرید عینک آفتابی، باید به محافظت صددرصدی آن از چشم در برابر اشعه‌ی ماوراء بنفش دقت کنید. حتی با اینکه خورشید کیلومترها از ما فاصله دارد، باز هم اشعه‌های ماوراء بنفش آن به شما خواهد رسید. این اشعه سبب بیماری‌های چشمی بسیاری مثل آب مروارید، تورم شبکیه و… خواهد شد.

تکنولوژی شیشه‌های عینک آفتابی و تأثیر آن در حفاظت از چشم

عینک آفتابی خلبانی

عدسی‌های عینک آفتابی انواع مختلفی دارند و هر کدام تأثیر به سزایی در حفاظت از چشم دارند. در ادامه انواع تکتولوژی عدسی‌های عینک آفتابی را به شما معرفی خواهیم کرد.

۱. عدسی‌های پلاریزه

نور از سطوح صاف همچون برف، آب، شیشه و ماسه، به صورت عمود منعکس می‌شود و سبب تحریک چشم، خستگی و حتی در بعضی موارد کاهش بینایی شود. شیشه‌های پلاریزه، از چشم شما در برابر این نور خیره‌کننده محافظت می‌کند. این عدسی‌ها برای انجام ورزش‌های آبی، دوچرخه‌سواری، رانندگی و… در مناطقی که تابش نور خورشید شدید است، بسیار مناسب هستند.

۲. عدسی‌های فتوکرومیک

رنگ این عدسی‌ها با تغییر شدت نور، تنظیم می‌شود تا از چشم در دامنه‌های مختلف نوری محافظت کند. در فضاهای بسیار روشن، رنگ این عدسی تیره‌تر می‌شود و هرچه از شدت نور کاسته شود، تیرگی رنگ شیشه‌ی فتوکرومیک هم کمتر می‌شود. فراموش نکنید که روند تغییر رنگ عدسی فتوکرومیک سرعت بالایی ندارد و همچنین در داخل اتومیبل نیز این تغییر رنگ به دلیل شیشه‌های محافظ جلو اتفاق نمی‌افتد.

۳. عدسی‌های گرادیان

شیشه‌های گرادیان از بالا به پایین رنگ می‌شوند و قسمت‌های بالایی تیره‌تر هستند. این عدسی‌ها برای رانندگی بسیار مناسب هستند و از چشم در مقابل تابش نور خورشید محافظت می‌کند. در این مدل عدسی، بیشتر نور از قسمت پایین شیشه عبور می‌کند.

رنگ‌ شیشه‌های عینک آفتابی

عدسی زردرنگ عینک آفتابی زنانه

رنگ‌های مختلف عدسی، ظاهر متفاوتی دارند و تأثیر جذابی در هر نوع استایل ایجاد می‌ کنند. چشم در مقابل این رنگ‌های خاص، واکنش متفاوتی دارند و این رنگ‌ها هرکدام برای استفاده در فعالیت‌ها و شرایط خاص مناسب است. در ادامه انواع رنگ شیشه‌های عینک آفتابی را به شما معرفی خواهیم کرد.

۱. عدسی‌های خاکستری

این رنگ خنثی است و شدت نور را کاهش می‌دهد و کنتراست بهتری ایجاد می‌کند. این نوع عینک آفتابی برای استفاده در نورهای خیره‌کننده مناسب است و خستگی چشم را در فضاهای پر نور آفتابی کم می‌کند. برای فعالیت‌هایی مثل رانندگی که تشخیص رنگ مهم است، این نوع عدسی‌ها می‌تواند کمک‌کننده باشد.

۲. عدسی‌های قهوه‌ای

عدسی‌های قهوه‌ای کنتراست تصویر را افزایش و به شما دید واضح‌تری برای درک عمق محیط می‌دهند. این عدسی‌ها رنگ تصاویر را تغییر می‌دهند و اگر در فعالیت شما، تشخیص رنگ اهمیت دارد، بهتر است به سراغ این رنگ عدسی نروید.

۳. عدسی‌های طلایی یا زرد کهربایی

بهترین کنتراست را می‌توانید با این نوع رنگ عدسی تجربه کنید. ولی این رنگ برای فضاهای پر نور توصیه نمی‌شود و می‌تواند از میزان حفاظت چشم بکاهد. بنابراین در فضاهایی با شدت نور متوسط و کم می‌توانید سراغ این رنگ زیبا بروید و از کنتراست عالی آن لذت ببرید. عدسی‌های طلایی یا زرد کهربایی برای استفاده در هوای ابری و برفی انتخابی ایدئال هستند.

۴. عدسی‌های صورتی

این رنگ عدسی برای استفاده در زمان انجام بسیاری از فعالیت‌ها مناسب است. عینک‌های آفتابی با عدسی رنگ صورتی را می‌‍توانید به مدتی طولانی روی چشم بگذارید. میزان خستگی چشم در اثر استفاده از این نوع عدسی بسیار کم است.

۵. عدسی‌های آینه‌ای

اگر چشم شما نسبت به تابش نور آفتاب بسیار حساس است، بهتر است از شیشه‌های آینه‌ای استفاده کنید. این عینک‌ها میزان تابش خیره‌کننده‌ی نور را می‌کاهند و در مناطقی که نور خورشید مستقیم و پر قدرت می‌تابد، انتخاب بسیار مناسبی هستند. همچنین اگر به هر دلیلی تمایل ندارید که چشم شما را کسی ببیند، می‌توانید سراغ عدسی‌های آینه‌ای بروید. به دلیل پوشش آینه‌ای، تصاویر از پشت این نوع شیشه‌ها، تیره‌تر هستند.

بهترین برندهای عینک آفتابی که باید بشناسید

عینک آفتابی زنانه و مردانه

برای اطمینان از کیفیت عینک و حفاظت از سلامت چشم، حتما سراغ کالاهای اصل و معتبرترین برندهای تولید عینک آفتابی در جهان بروید. تولیدکنندگان بهترین مارک عینک آفتابی در دنیا، علاوه بر اهمیت به کیفیت مواد اولیه برای ساخت محصول و درصد محافظت بالا، طراحی زیبا را نیز در الویت کار خود قرار می‌دهند. از بهترین برندهای عینک آفتابی می‌توان به گوچی، ری‌بن، پرادا، ورساچه، بربری، کریستین دیور، دی‌کی‌ان‌وای، دولچه و گابانا، ولنتینو، کررا، رالف لورن، پلیس، تام فورد، آرمانی اکسچنج و… اشاره کرد.

پر طرفدارترین مدل‌های عینک آفتابی زنانه

پر طرفدارترین عینک آفتابی زنانه

انتخاب مدل عینک آفتابی به سلیقه‌ی اشخاص بستگی دارد، اما در میان تنوع بالای این کالا، تعدادی از عینک‌های آفتابی زنانه هستند که نسبت به سایر مدل‌ها پر فروش‌تر هستند. عینک نگین‌دار و تزئین‌شده، عینک تابستانی فریم سفید، قاب چشم گربه‌ای، عینک آفتابی آینه‌ای، فریم‌های گرد یک‌دست، و فریم‌های بزرگ از پر طرفدارترین عینک‌های آفتابی در میان زنان هستند.

پر طرفدارترین مدل‌های عینک آفتابی مردانه

عینک آفتابی مردانه

از پر فروش‌ترین عینک‌های آفتابی مردانه در جهان می‌توان به عینک‌های کلاسیک خلبانی، فریم‌های گرد، قاب‌های مربعی، انواع عینک‌های لوکس برند تام فورد، فریم‌های کلاسیک ری‌بن و… اشاره کرد.

چند نکته‌ی مهم پیش از انتخاب مدل عینک آفتابی

انتخاب مدل عینک آفتابی

 • رنگ مو و چشم را در نظر بگیرید

رنگ فریم یا لنز عینک آفتابی می‌تواند در استایل شما مؤثر باشد.

اگر تن اصلی رنگ پوست شما نزدیک به رنگ پوست سرد است، سراغ فریم هایی با رنگ های شتری، طلایی، هلویی، نارنجی، مرجانی، شیری، آبی گرم، فیروزه ای، قرمز و مسی بروید.

اگر رنگ پوست شما به رنگ گرم نزدیک‌تر است، مشکی، نقره ای، صورتیقهوه‌ای، آبی- طوسی، گوجه‌ای، ارغوانی، صورتی، فیروزه‌ای و آبی انتخاب‌های مناسبی برای رنگ فریم هستند.

 • سرمایه‌گذاری کنید

یک عینک آفتابی با کیفیت ارزش پول خرج کردن را دارد، پس دنبال عینک‌های ارزان نروید. این عینک‌ها نمی‌توانند از چشم‌ها و پوست اطراف چشم به خوبی محافظت کنند و حتی گاهی به چشم آسیب می‌زنند. علاوه بر این نه تنها شما را خوشتیپ‌تر نشان نمی‌دهند بلکه می‌توانند یک استایل فوق‌العاده از بین ببرند.

 • عینک‌های ورزشی برای ورزش

عینک‌های ورزشی با لنزهای رنگی و فریم گربه‌ای را تنها برای اسکی کردن در دامنه کوه‌ها و دوچرخه سواری بزنید!

در آخر

برای حفاظت از سلامت چشم و خوش‌استایل بودن، باید در انتخاب عینک‌های طبی و آفتابی بسیار دقت کنید. فریم عینک، زینت‌دهنده‌ی قاب صورت شماست و با انتخابی صحیح می‌توانید، زیبایی چهره‌ی خود را دو چندان کنید.

منبع: evo

دیدگاه کاربران ۴ دیدگاه

 1. Behruz

  سلام خسته نباشین
  امکانش هست این ویدیو رو برام ارسال کنین

 2. امیر مهدی

  دفیقا
  بنده تابحال ۱۲عدد عینک خربد کردم که دوتاش رو به دلیل اینکه نپسندیدم مرجوع کردم البته یکیش تعویض و یکیش برگشت داده شد پولش

 3. لیلا

  وقتی عینک های دیجی استایل را نمیتوان برگرداند یا تعویض کرد، خرید اینترنتی بی معنی است

  1. نیلوفر فلاحی

   سلام دوست عزیز
   عینک های دیجی استایل قابل تعویض و پس دادن هستند. تنها لازم است جعبه کالا به صورت کاملا سالم و با تمامی برچسب های آن تحویل شود و تگ ها و برچسب های روی خود کالا هم مخدوش یا کنده نشده باشند. عینک‌های آفتابی در دیجی استایل درست مانند سایر کالاها مشمول قوانین تعویض یا بازگرداندن می‌شود. تنها برخی زیورآلات، لوازم آرایشی و بهداشتی، لباس‌های زیر و لباس‌های نوزادی به دلیل مسائل بهداشتی غیرقابل تعویض هستند.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.