فروشگاه اینترنتی خرید لباس و پوشاک دیجی‌استایل

gallery
نحوه اندازه گیری لباس

خرید اینترنتی لباس و رازهای انتخاب سایز درست

۲۱+

خرید اینترنتی لباس همیشه آنطور که انتظار دارید ممکن است برای شما پیش نرفته باشد، مثلا شاید برایتان پیش آمده که لباسی را از روی سایت فروشگاه اینترنتی صرفا از روی عدد یا اندازه‌ای که روی تگ آن نوشته شده خریده باشید و اندازه‌تان نباشد یا سایزتان را به کسی داده باشید تا برای‌تان چیزی بخرد، اما باز هم اندازه‌تان نبوده. این مشکل خیلی وقت‌ها برای اکثر ما حتی در خرید از یک فروشگاه فیزیکی هم پیش می‌آید، اما شاید شانس خطا در خرید اینترنتی لباس بیشتر باشد.

بارزترین علت چنین اشتباهی در انتخاب و خرید لباس وجود سیستم‌های مختلف سایزبندی در دنیاست. معمولا تولیدکنندگان لباس زنانه و مردانه در هر ناحیه از دنیا متناسب با میانگین اندازه‌ی ساکنین خود، از سیستم خاصی برای سایزبندی لباس‌های تولید شده در آن ناحیه، استفاده می‌کنند. به‌طور کلی سه سیستم سایزبندی اصلی در دنیا وجود دارد. سیستم آمریکایی (US)، اروپایی (EU) و انگلیسی (UK)، البته جدیدا سیستم‌های آلمانی (GR)، ایتالیایی (IT)، فرانسوی (FR)، ژاپنی (JP) و استرالیایی (AUS) هم به این مجموعه اضافه شده‌اند، اما هم‌چنان، بیشتر تولیدی‌های پوشاک در سراسر دنیا از همان سه گونه‌ی اول استفاده می‌کنند.اختلاف این نظام‌های سایزبندی در معیارهایی است که برای اندازه‌گیری بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد. این معیارها عبارت‌اند از: اندازه های دور سینه، دور گردن، دور کمر، دور باسن و قد. روشن است که با دانستن روش درست اندازه‌گیری و دانستن اندازه‌های خود، دیگر نگران کوچک یا بزرگ‌بودن لباس‌های‌تان نخواهید بود؛ ضمن اینکه می‌توانید با خیال راحت به‌صورت غیرحضوری خرید کنید و از خریدتان لذت ببرید.

خرید اینترنتی لباس مردانه و همه آنچه باید در مورد اندازه‌ها بدانید

برای خرید آنلاین مطمئن پوشاک مردانه، لازم است که اندازه‌های زیر را در اختیار داشته باشید.

 • بالاتنه: اندازه‌ی دور سینه، دور گردن، دور کمر
 • پایین‌تنه: اندازه‌ی دور کمر، قد (در صورت خرید شلوار)

خرید اینترنتی لباس مردانه از فروشگاه اینترنتی لباس دیجی استایل

خرید اینترنتی لباس زنانه و اندازه‌های مورد نیاز

برای خرید مطمئن پوشاک زنانه، لازم است که اندازه‌های زیر را در اختیار داشته باشید.

 • بالاتنه: اندازه‌‌ی دور سینه، اندازه‌ی دور کمر
 • پایین‌تنه: اندازه‌ی دور کمر، اندازه‌‌ی دور باسن

خرید اینترنتی لباس بچگانه و همه سایزهای مورد نیاز

در مورد کودکان، ‌جز اندازه‌گیری دور سینه، دور کمر و دور باسن، لازم است از سن و قد کودک هم اطلاع داشته باشید.

اندازه‌گرفتن قسمت‌هایی که به آنها اشاره کردیم، راه و روش خاصی دارد که اگر طبق آن عمل کنید، دیگر با مشکل مناسب نبودن سایز لباس‌های‌تان مواجه نمی‌شوید.

خود را برای خرید اینترنتی چطور اندازه بگیریم؟

با دانستن اینکه برای یک خرید اینترنتی مطمئن باید اندازه کدام بخش‌های بدن و لباس خود را داشته باشید، حالا وقت آن رسیده است که بدانید این اندازه‌ها را چطور باید به دست آورید.

اندازه‌گیری دور کمر

متر را دور کمر بگیرید، به‌طوری‌که در گودترین قسمت کمر، در کنار ناف قرار بگیرد و بتواند آزادانه حرکت کند.

اندازهگیری دور باسن 

متر را دور باسن بگیرید، به‌طوری‌که در پشت بدن از برجسته‌ترین قسمت باسن و در جلوی بدن در امتداد خط افقی همان قسمت عبور کند، البته اگر شکم دارید، در قسمت جلوی بدن باید متر را از برجسته‌ترین نقطه‌ی شکم‌تان عبور دهید.

اندازهگیری دور گردن 

متر را دور گردن بگیرید، به‌طوری‌که از گودترین قسمت گردن عبور کند.

اندازهگیری دور سینه

متر را دور سینه بگیرید، به‌طوری‌که در جلوی بدن از برجسته‌ترین قسمت سینه و در پشت بدن در امتداد خط افقی همان قسمت عبور کند. متر باید کمی آزادانه حرکت کند.

اندازهگیری قد 

برای اندازه‌گیری قد در حالتی که از پشت به دیوار چسبیده‌اید، از فرق سر تا کف پا را اندازه بگیرید. در مورد بزرگ‌سالان دانستن قد بعضی قسمت‌های لباس هم کمک‌کننده است. به‌عنوان مثال دانستن قد فاق تا مچ‌پا برای خرید شلوار، دانستن قد پیراهن یا مانتو برای بانوان و غیره، می‌تواند به خرید راحت‌تر شما کمک کند.روی تمام لباس‌ها، همه‌ی سیستم‌های سایزبندی را درج نمی‌کنند. ممکن است هر شرکت فقط از یک سیستم پیروی کرده یا نهایتا سه سیستم اصلی را به‌کار ببرد. برای اینکه بتوانید راحت‌تر سایز مناسب خود را انتخاب کنید، باید از یک راهنمای انتخاب و تبدیل سایز کمک بگیرید.

خرید اینترنتی لباس زنانه از فروشگاه اینترنتی لباس دیجی کالا لباس

همه نشانه‌های سایزبندی برای خرید اینترنتی لباس

EU )European Union) نشان‌دهنده‌ی سایزبندی اروپایی، علامت

US)United States of America) نشان‌دهنده‌ی سایزبندی آمریکایی و علامت

UK)United Kingdom) ‌نشان‌دهنده‌ی سایزبندی انگلیسی است. در کشور ما بیشتر از سایزبندی اروپایی استفاده می‌شود، اما با توجه به جهانی‌شدن صنعت پوشاک، دانستن بقیه‌ی نظام‌های سایزبندی هم می‌تواند در انتخاب لباس مناسب کمک‌کننده باشد.

به‌عنوان مثال در مورد لباس بانوان، اگر سایز اروپایی شما 38 باشد، در سیستم انگلیسی سایزتان 10 و در سیستم آمریکایی 6 خواهد بود؛ هم‌چنین اگر سایزتان ۴۰ اروپایی باشد، در سیستم انگلیسی برابر با 12 و در سیستم آمریکایی 8 خواهد بود و به همین ترتیب می‌توانید سایزهای دیگر را محاسبه کنید.در مورد پوشاک مردانه قضیه کمی متفاوت است. سایزبندی آمریکایی و انگلیسی در پوشاک مردانه مشابه‌اند ولی با سایزبندی اروپایی فرق دارند. به عنوان مثال اگر سایز اروپایی‌تان ۴۶ باشد، سایز آمریکایی و انگلیسی شما ۳۶ خواهد بود یا اگر در سیستم اروپایی سایز ۴۸ داشته باشید، در سیستم آمریکایی و انگلیسی سایزتان ۳۸ خواهد بود و الی آخر . برای پوشاک کودکان معمولا از سن در کنار دو سیستم انگلیسی و آمریکایی استفاده می‌شود. سایز ۳ آمریکایی برابر با سایز ۴-3 انگلیسی، سایز ۴ آمریکایی برابر با سایز ۴-۵ انگلیسی است و غیره.

خرید اینترنتی لباس بچه گانه از فروشگاه اینترنتی کفش دیجی استایل

خرید اینترنتی لباس ، راهی ساده و آسان‌تر از آنچه فکر می‌کنید

امروزه خرید اینترنتی به‌دلایل مختلف به بخشی از زندگی بسیاری از افراد تبدیل‌شده‌است. کاهش هزینه‌های جانبی مانند هزینه‌ی رفت‌و‌آمد، سهولت خرید، دسترسی راحت‌تر، امکان خرید بدون دغدغه، صرفه‌جویی در وقت، امکان بررسی بیشتر کالا و مقایسه‌ی آن‌ها و… مزایای خرید اینترنتی است که باعث شده تا به‌مرور زمان این نوع خرید جایگزین خرید سنتی شود. شاید بیشترین تردید در خرید اینترنتی مربوط به خرید پوشاک و لباس و کفش باشد که این تردید عمدتا در مورد انتخاب سایز درست است؛ اما این مشکلی نیست که به‌خاطر آن قید خرید کفش و لباس را بزنیم. با محاسبه‌ی درست سایز می‌توانید این مشکل را به راحتی حل کنید و دیگر منتظر جابازکردن کفش نمانید. در اینجا نحوه‌ی محاسبه‌ی درست سایز کفش را آموزش می‌دهیم تا خرید این بخش از پوشش‌تان هم، هم‌چون خریدهای دیگر تجربه‌ی خوشایندی برایتان باشد. سایزبندی کفش‌ها هم‌چون بسیاری دیگر از درجه‌بندی‌ها در کشورهای مختلف متفاوت است و این یکی از مواردی است که اگر به آن توجه نکنیم، در انتخاب سایز مناسب دچار اشتباه خواهیم شد.

سایز اروپایی کفش همان سایز معمول و رایج در ایران است. با توجه به تفاوت سایز پای زنان و مردان از دو جدول مختلف استفاده شده است.

برای تعیین سایز به یک مداد، کاغذ و یک خط کش نیاز دارید.

پای خود را به صورت عمودی روی کاغذ بگذارید  دور آن خط بکشید.

اکنون یک خط اریب، از بلندترین انگشت که معمولا شست است، تا انتهای پاشنه بکشید و این خط را اندازه بگیرید.

این اندازه را با جدول زیر مطابقت دهید تا سایز دقیق پای خود را پیدا کنید. توجه داشته  باشید که بهترین زمان اندازه‌گیری در پایان روز است، چون پای شما در بزرگ‌ترین حالت خود قرار دارد؛ هم‌چنین به دلیل این‌که ممکن است تفاوت کمی بین سایز پای چپ و راست وجود داشته باشد اندازه‌ی هر دوپا را بگیرید و سایز پای بزرگ‌تر را مدنظر قرار دهید.

خرید اینترنتی لباس نوزاد از فروشگاه اینترنتی کفش دیجی استایل

 

 

دیدگاه کاربران ۱۰ دیدگاه

 1. پ ا

  ۰

  لطفا سریع جواب بدید چون میخوام لباس بخرم

 2. پ ا

  ۲+

  درمورد اندازه گیری عرض سینه چیزی نگفتید در حالی که تو فروشگاهتون پیراهن ها بر اساس عرض سینه به فروش میرسن

  1. نیلوفر فلاحی

   ۰

   سلام دوست عزیز، بهترین راه برای به دست آوردن سایز در هر بخشی استفاده از اندازه‌گیری لباسی است که به خوبی روی تن شما می‌نشیند.
   برای اندازه‌گیری دور سینه باید کاملا صف بایستید و دست‌ها را به شکل عادی در دو طرف بدن به پایین نگه دارید. به شکل طبیعی نفس بکشید و از یک فرد دیگر بخواهید متر را از زیربغل شما در بزرگترین قسمت سینه رد کند. سایزی که به دست می آید سایز دور سینه شما است.

   1. پ ا

    ۰

    ممنون ولی برای بدست آوردن عرض سینه باید چیکار کنم؟
    دور سینه رو تقسیم بر دو کنم؟

    1. نیلوفر فلاحی

     ۰

     نه از همان سایز دور سینه استفاده کنید

     1. پ ا

      ۰

      چطور از دور سینه استفاده کنم وقتی عرض سینه از ۵۱ تا ۶۰!
      لباسی هم که میخواستم فروخت 🙁

 3. زهرا عظیمی

  ۱+

  من که تمام خریدهامو یا از دیجی کالا انجام می دم یا دیجی استایل تا به حال هم موردی پیش نیومده که پشیمون بشم. علاوه بر علم این کار، باید اعتماد به نفس لازم و قدرت تصمیم گیری هم داشته باشیم و البته کمی ریسک پذیر باشیم. در اطراف من کسانی هستن که چون قدرت تصمیم گیری ندارن از مراکز خرید و به شکل حضوری هم به راحتی نمی تونن خرید کنن و بعد از ده ها بار پرو باز نظر اطرافیان رو می خوان!!

 4. مهدی

  ۰

  بنظرم فعلا در ایران خرید اینترنتی پوشاک انتخاب مناسبی نیست. متاسفانه فروشندگان ، موارد مورد نیاز برای اطمینان خاطر مشتری را ارائه نمیدهند.

 5. تام تام

  ۴+

  لباس را که نمیشه اینترنتی خرید، بعضی وقتا یک لیاس در ضاهر زیباست ولی به تن هرکسی نمی‌شینه.
  من که یکبار از بامیلو لباس خریدم غلط خور شدم

  1. نسیم چراغلو

   ۱۵+

   دیگه الان تقریبا همه تمام اقلام مورد نیازشون رو آنلاین خریداری می کنند و البته خرید آنلاین منوط به این است که شما علم این کار رو داشته باشید و از قبل مسائل مرتبط با اون رو بلد باشید مثل اندازه و سایز درستتون بر اساس استانداردهای جهانی و البته سایت خرید خوب و متخصص که شما رو کاملا در مورد کالای مورد نظرتون آگاه کنه و اطلاعات لازم رو بهتون بگه و در صورت پشیمون شدن از خریدتون اون رو به راحتی تعویض کنه و یا حتی پس بگیره . که با اینحساب به راحتی و آسونی می تونید خریدتون رو انجام بدید . بدون اتلاف وقت و انرژی و هیچوقت هم پشیمون نشید .

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.